هشدار وقوع رگبار و تگرگ در برخی مناطق کشور

یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: به دلیل پیش‌بینی وقوع رگبار شدید باران در تهران و مازنداران، احتمال طغیان رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه و خسارت ناشی از بارش تگرگ و تندباد در این استان‌ها وجود دارد.
تصویر هشدار وقوع رگبار و تگرگ در برخی مناطق کشور

به گزارش پرسون، «کبری رفیعی» روز دوشنبه درباره وضعیت آب و هوا افزود: بر اثر تشدید فعالیت سامانه بارشی که از شب گذشته شروع شد و تا امشب ادامه دارد، رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: بر این اساس امروز در ارتفاعات تهران و مازندران شاهد رگبار ناگهانی هستیم که طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه و خسارت ناشی از بارش تگرگ و تندباد لحظه ای از اثرات آن است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز همچنین در نوار شرقی کشور، شرق خراسان جنوبی، مرکز کشور، مناطقی از تهران، سمنان، اصفهان، مرکزی و قم وزش باد شدید، خیزش گرد و ‌خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رفیعی امروز در برخی مناطق استان‌های اصفهان، فارس، یزد و ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: آسمان تهران امروز نیمه‌ابری، گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی دمای هوا از امروز در استان‌های ساحلی خزر بین ۵ تا ۱۰ درجه افزایش خواهد داشت و گرم می‌شود.

منبع: ایرنا

328362