304150

بیت‌کوین، پول رسمی السالوادور شد

تصویر بیت‌کوین، پول رسمی السالوادور شد
السالوادور بیت کوین را رسماً به عنوان پول قانونی معرفی کرد.به گزارش پرسون، در ساعات اولیه روز چهارشنبه، اکثریت نمایندگان مجلس کشور به طرح رئیس جمهور نجیب ابوکیله (Nayib Bukele) برای استفاده از بیت کوین درآمریکای لاتین رأی مثبت دادند. رئیس جمهور قصد دارد امشب یا اوایل صبح این قانون را امضا کند.
۶۲ نماینده مجلس به همراه 19 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع ، نسبت به تصویب این لایحه قانونی رأی مثبت داده‌اند.

صبح چهارشنبه در یک مکالمه توییتری به میزبانی نیک کارتر، هم بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری کسل آیلند ونچرز، آقای نجیب ابوکیله جزئیات بیشتری در مورد دیدگاه خود ارائه داد و عنوان کرد که برای افزایش شمول مالی در کشوری که 30 درصد از شهروندان به خدمات مالی دسترسی دارند، در تلاش هستیم و کاربران فقط مستلزم به استفاده از کیف پول دولتی نیستند.

رئیس‌جمهور السالوادور همچنین در این مکالمه افزود که این کشور قانون جدیدی را طراحی می کند که هر شخصی که به میزان 3 بیت کوین در اقتصاد السالوادور سرمایه گذاری کند، می تواند اقامت دائم اخذ کند.

وی همچنین به توضیحات خود افزود: این لایحه همه کسب و کار ها را موظف می کند که بیت کوین را به عنوان ابزاری برای مبادله کالاها ویا خدمات بپذیرند، دولت نیز به عنوان یک پشتوانه برای نهادهایی عمل خواهد کرد که تمایل ندارند خطر بازار رمزارز ها را به دلیل ناپایداری آن بپذیرند. دولت همچنین ممکن است از استخراج بیت کوین نیز حمایت کند .

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با رسانه پرسون نمی‌باشد.

منبع: coindesk

| 304150