آغاز ثبت‌نام حضوری پایه اول از یکم خرداد ماه

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: ثبت نام پایه اول از یکم خرداد ماه امسال آغاز می‌شود که با مراجعه حضوری دانش‌آموزان در مدارس امکان‌پذیر است.

تصویر آغاز ثبت‌نام حضوری پایه اول از یکم خرداد ماه

به گزارش پرسون، بهروز منصورکیائی امروز درباره ثبت‌نام دانش‌آموزان اظهار کرد: براساس دستورالعمل در پایه‌های ابتدایی آزمونی نداریم و بحث عملکرد دانش‌آموز در طول سال بانظر مدیریان مدارس و مناطق درحال انجام است.

ثبت‌نام پایه اول از یکم خرداد ماه امسال

وی با اشاره به اینکه اواسط خرداد ماه امسال زمان دریافت نتایج تحصیلی دانش‌آموزان است،گفت: ثبت نام پایه اول از یکم خرداد ماه امسال آغاز می‌شود که با مراجعه حضوری دانش‌آموزان در مدارس امکان‌پذیر است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اولی به این صورت است که خانواده‌ها به مدرسه مراجعه کرده و مدیر مدرسه نسبت به ثبت موقت ثبت‌نام دانش‌آموز در سامانه اقدام می‌کند و پس از اعلام پاسخ پایگاه سنجش براساس نوبت‌بندی ثبت‌نام قطعی در مدرسه انجام می‌شود.

میان پایه‌ها نیازی به مراجعه حضوری در مدارس ندارند

منصورکیائی با بیان اینکه میان پایه‌ها نیازی به مراجعه حضوری در مدارس ندارند، گفت: ثبت‌نام میان‌پایه‌ها به‌صورت خودکار انجام می‌شود و دانش آموز به پایه بالاتر می‌رود البته به‌جز مواردی که قرار است خانواده نسبت به ثبت‌نام دانش‌آموز در مدرسه دیگر اقدام کند که در این صورت شرایط به گونه‌ای دیگر خواهد بود.

اولیا نگران ثبت‌نام دانش‌آموزان نباشند

وی با اعلام اینکه اولیا نگران ثبت‌نام دانش‌آموزان نباشند، تصریح کرد: هیچگونه دغدغه‌ای برای ثبت‌نام در مدرسه وجود ندارد.

مدارس حق دریافت هیچ وجهی به‌جز وجه کتاب و بیمه دانش‌آموزی را ندارند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اینکه مدارس حق دریافت هیچ وجهی به‌جز وجه کتاب و بیمه دانش‌آموزی را ندارند، خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که باید مورد توجه خانواده‌ها قرار دارد این است که ثبت‌نام دانش‌آموزان باید در محدوده جغرافیایی صورت گیرد.

ثبت‌نام دانش‌آموزان باید در محدوده جغرافیایی صورت گیرد

منصورکیائی یادآور شد: ثبت‌نام تنها درمدارس خاص، هنرستان‌ها و عشایری محدوده جغرافیایی ندارد در غیر این صورت موضوع مهم ثبت‌نام دانش‌آموز در حوزه جغرافیایی مربوط به خود مهم است.

منبع: فارس

289415