288957

دولت، بانی خاموشی ها / وزارت نیرو با مردم صادق باشد و علت را بگوید

تصویر دولت، بانی خاموشی ها / وزارت نیرو با مردم صادق باشد و علت را بگوید
دبیر کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه 3 هزار مگاوات کمبود تولید برق در سالجاری نسبت به سال گذشته داریم و میزان تولید برق آبی هم کمتر شده از خاموشی‌های قطعی در تابستان خبر داد و گفت: متاسفانه وزارت نیرو با مردم صادق نیست.

به گزارش پرسون، هادی بیگی‌نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود برق در تابستان به دلیل عدم پیش‌بینی‌های لازم از سوی دولت اظهار داشت: ما قطعا در تابستان خاموشی برق خواهیم داشت و در این هیچ شکی نداریم و وزارت نیرو هم جزئیات لازم را می‌داند و بهتر است با مردم صادق باشد و به آنها توضیح دهد که چرا شرایط را به این سمت و سو بردند و برنامه‌ریزی لازم را انجام ندادند که ما شاهد خاموشی برق در کشور باشیم.

وی افزود: امیدوارم که بتوانیم از پیک مصرف برق تابستان عبور کنیم و خاموشی‌های برق در تابستان به شکلی منظم و با برنامه قبلی و با کمترین هزینه برای بخش‌های مختلف خانگی،‌ تجاری، صنعتی و کشاورزی انجام شود. در غیر اینصورت خسارت زیادی را متحمل خواهیم شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس افزود: ما متأسفانه کمبود تولید برق در کشور داریم این در حالی است که تولید برق‌مان در تابستان سال گذشته در اوج پیک 58 هزار مگاوات بوده است در حالی که امسال این رقم سه هزار مگاوات کمتر شده است و به 55 هزار مگاوات رسیده‌ایم ولی اگر پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم در این باره صورت می‌گرفت نه تنها بایستی افزایش تولید برق داشتیم نباید شاهد کاهش تولید برق می‌بودیم.

نماینده ملایر در مجلس گفت: اگر در سال جاری تلاش‌هایمان را چند برابر کنیم شاید بتوانیم میزان تولید برق‌مان را به اندازه سال گذشته داشته باشیم اما طبق برنامه ششم توسعه بایستی میزان تولید برق بیش از این ارقام باشد.

وی گفت: سال گذشته که هوا خنک‌تر از امسال بود خاموشی‌های برق متعددی را داشتیم ولی قطعا در سال جاری دچار کمبود زیادی خواهیم شد چرا که میزان تولید برقابی به دلیل کاهش باران کمتر است ولی اگر بتوانیم مدیریت لازم را در این بخش داشته باشیم مشکلات کمتری را متحمل خواهیم شد.

منبع:فارس

| 288957