استاندار عنوان کرد؛

یزد، اولین استان کشور در حوزه مسکن ملی کارگران

استاندار یزد با بیان اینکه استان یزد اولین استان کشور بود که در حوزه مسکن ملی کارگران ورود و طرح موضوع کرد، افزود: این امر توسط اتاق تعاون استان پیگیری می شود که باید روند تنظیم لیست و پایش اسامی تسریع شود.
تصویر یزد، اولین استان کشور در حوزه مسکن ملی کارگران

به گزارش پرسون از یزد، محمدعلی طالبی در نشست تشکل های کارگری استان که با حضور عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از رؤسای تشکل ها و مسئولین خانه کارگر استان در سالن حمیدیا استانداری برگزار شد، به تعامل و همراهی دو جانبه بین جامعه کارگری و مسئولین استان اشاره کرد و گفت: جامعه کارگری استان یزد، جامعه ای فرهیخته بوده و به واسطه همین فرهیختگی بر نیازهای جامعه و الزامات موجود در حوزه های مختلف تسلط داشته و تعامل خوبی با مسئولین استان دارند.

وی افزود: مسئولین نیز در بخش های مختلف هم نوایی و همراهی خوبی با جامعه کارگری دارند.

استاندار، مطالبات جامعه کارگری را هم راستا با مطالبات مسئولین و منطبق بر مصلحت استان دانست و افزود: از جمله این مطالبات میتوان به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان، پیگیری ساخت مسکن کارگری و حل دغدغه های کارگران در حوزه بیمه درمانی اشاره کرد.

طالبی با اشاره به مطالبات و موارد مطرح شده در این نشست، اظهار کرد: مطالباتی که در بخش های مختلف استان قابل حل هستند جهت پیگیری جدی در سیکل اداری؛ مکتوب و در اختیار ما قرار گیرد و مواردی که در ابعاد ملی باید مورد پیگری قرار گیرند کما فی السابق دنبال و مکاتبات لازم انجام خواهد شد.

استاندار یزد با بیان اینکه استان یزد اولین استان کشور بود که در حوزه مسکن ملی کارگران ورود و طرح موضوع کرد، افزود: این امر توسط اتاق تعاون استان پیگیری می شود که باید روند تنظیم لیست و پایش اسامی تسریع شود.

وی با اشاره به بهره برداری از نخستین پروژه طرح اقدام ملی مسکن کشور در استان یزد، تصریح کرد: امیدواریم همانگونه که در اجرای پروژه های مسکن خانواده های شهدا و ایثارگران و نیز مسکن فرهنگیان از استان های پیشتاز کشور هستیم، بتوانیم اقدامات خوب و ویژه ای را در حوزه مسکن کارگری انجام دهیم.

در بخش دیگری از سخنانش به نقش و اهمیت تشکل های کارگری اشاره و بر توسعه و فعال شدن تشکل های کارگری و جامعه کارگری استان تاکید کرد.

طالبی در پایان با اشاره به اینکه بسیار خوشحالم که جامعه کارگری استان از عملکرد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی رضایت دارند گفت: فضای تعاملی و همراهی خوبی بین تشکل ها و جامعه کارگری استان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد و این فضا باید بین همه دستگاه های متولی مسائل کارگری وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

285624