آموزش فنی و حرفه ای استان البرز به طرح اشتغال مهارت محور جان تازه می دهد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز از انتشار دفترچه ثبت نام اشتغال مهارت محور برای اولین بار در کشور در استان البرز خبر داد که باعث می شود طرح اشتغال مهارت محور در این استان جان بگیرد.
تصویر آموزش فنی و حرفه ای استان البرز به طرح اشتغال مهارت محور جان تازه می دهد

به گزارش پرسون از البرز، تقی غیاثی تبار با بیان اینکه با هدف سهولت دسترسی کارجویان به ظرفیت های اشتغال از سه مسیر استخدام محور، خوداشتغالی محور و کارآفرینی محور از مسیر طرح اشتغال مهارت محور خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای ثبت نام اشتغال مهارت محور به همت دبیرخانه اجرایی طرح اشتغال مهارت محور در استان منتشر می شود.

وی اضافه کرد: عناوینی از جمله شرایط و ضوابط کلی استخدام در واحدهای صنفی و صنعتی استان ، شرایط و ضوابط کلی اشتغال از طریق خوداشتغالی و کارآفرینی، راهنمای حضور در دوره های آموزشی خوداشتغالی و کارآفرینی، راهنمای معرفی کارجو به واحدهای صنفی و صنعتی، راهنمای تصویری ثبت نام در سامانه اشتغال مهارت محور به نشانی soe.alborztvto.ir ، فرم های پیش نویس اطلاعات فردی کارجویان، معرفی واحدهای متقاضی جذب نیروی کار و همچنین عناوین دوره های مورد اجرا در این دفترچه پیش بینی شده است.

این مسئول افزود: طرح اشتغال مهارت محور از پروژه های محوری استان است به منظور عملیاتی شدن شعار نهضت مهارت افزایی با هدف تقویت و توسعه اشتغالزایی پایدار در اولین نشست استانی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استاندار البرز مطرح و مورد توافق قرار گرفت.

غیاثی تبار ادامه داد: این طرح اهداف مهمی از جمله نهادینه سازی فرهنگ مهارت آموزی، نهادینه سازی فرهنگ اشتغال از طریق خوداشتغالی و کارآفرینی، تقویت و توسعه اشتغال استان ، رشد خودکفایی استان در تأمین خدمات و محصولات مورد نیاز استان و همچنین کاهش نرخ بیکاری به ویژه جوانان تحصیل کرده و مهارت آموخته را دنبال می کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در پایان با اشاره به دغدغه اصلی مسئولان کشور در بحث اشتغال، ابراز امیدواری کرد گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با اجرای این طرح محوری، به تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار جوانان ایفا کند.

284882