282399

افزایش 4 برابری شدت کرونا در گیلان/ بیش از 980 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند

تصویر افزایش 4 برابری شدت کرونا در گیلان/ بیش از 980 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند
گیلان در حالی با موج چهارم کرونا دست و پنجه نرم می‌کند که شدت این موج به دلیل شیوع کرونا انگلیسی در استان 4 برابر موج‌های قبلی است.

به گزارش پرسون از گیلان، استان گیلان با پشت سر گذاشتن موج اول، دوم و سوم کرونا در حال حاضر با موج چهارم کرونا دست و پنجه نرم می‌کند که این موج ارمغان مسافرت‌های نوروزی به گیلان است.

استان گیلان در حال حاضر موج چهارم بیماری کرونا را طی می‌کند که شدت این موج به دلیل شیوع کرونا انگلیسی در استان 4 برابر موج‌های قبلی است و با توجه به اینکه نوع این کرونا جهش یافته انگلیسی بوده عوارض آن نیز بیشتر، شدیدتر و خطرناک‌تر است.

شدت این موج تا حدی است که هر روز رفته رفته به آمار بستری‌شدگان و فوت شدگان کرونایی تعداد بسیاری افزوده می‌شوند این در حالی است که استان گیلان با مجاهدت کادر درمان زحمتکش و مردم در اسفند ماه به کنترل نسبی کرونا دست یافته بود.

در اسفندماه آمار بستری‌شدگان کرونایی در گیلان در هفته‌های متوالی با وضعیت ثابت به حدود 200 نفر رسیده بود که اکنون آمار بستری‌شدگان رفته رفته به بستری هزار نفر کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان نزدیک می‌شود.

در حال حاضر 981 مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که 240 نفر نیز در روز گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و استان گیلان اکنون در اوج بیماری قرار دارد اما این وضعیت بحرانی به اینجا ختم نمی‌شود.

با گذشت حدود دو هفته از پایان تعطیلات نوروزی باید شاهد آثار کرونایی دورهمی‌ها و سهل انگاری‌های هموطنان در روز سیزده بدر باشیم که با گذشت دو هفته کم کم در استان گیلان نمایان می‌شود.

به‌دنبال افزایش آمار بستری‌شدگان و و شدت همه‌گیری موج چهارم بیماری کرونا در استان گیلان که اغلب به صورت خانوادگی بوده و تمام اعضاء یک خانواده را درگیر می‌کند تعداد تخت‌های بیمارستانی و مراکز نمونه‌گیری کرونا در استان گیلان افزایش یافته است.

در حال حاضر شهرستان‌های رشت، بندر انزلی، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه، آستارا، تالش، صومعه‌سرا، املش، رودسر، رودبار، فومن و خمام شفت، سیاهکل و ماسال در گیلان در وضعیت قرمز کرونایی و شهرستان رضوانشهر در وضعیت نارنجی قرار دارد.

منبع: تسنیم

| 282399