رضایی نوشت:

غرب بداند صنعت هسته‌ای قابل معامله نیست و به عقب برنمی گردیم

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در توئیتی به بازدید از چهار مرکز هسته ای اشاره کرد و از اقتدار صنعت عظیم هسته ای کشور نوشت.
تصویر غرب بداند صنعت هسته‌ای قابل معامله نیست و به عقب برنمی گردیم

به گزارش پرسون، ابراهیم رضائی نماینده مردم دشتستان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

به منظور نظارت بر اجرای «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها»۱۸ و ۱۹ فروردین به همراه جمعی از همکارانم از منطقه هسته‌ای اصفهان، مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن نطنز، رآکتور هسته‌ای و کارخانه تولید آب سنگین خنداب و مجتمع غنی سازی شهید علی‌محمدی فردو بازدید کردیم. چند نکته:

‏اول: عمده مفاد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها از جمله غنی‌سازی ۲۰ درصد، نصب و فعال‌سازی سانتریفیوژهای نسل جدید و راه اندازی رآکتور آب سنگین اراک اجرایی شده و یا در حال اجراست و در آینده تکمیل خواهد شد.

‏دوم: پیشرفت‌های هسته‌ای کشور افتخارآمیز و البته غیر قابل برگشت است. صنعت عظیم هسته‌ای نیاز ضروری امروز و فردای کشور ماست و قابل معامله نیست. به غرب اطمینان می‌دهیم که به عقب برنمی‌گردیم.

‏سوم: جوانان متخصص ایرانی کاری کرده‌اند کارستان. از قرار گرفتن در جمع پنج کشور برتر دنیا در تولید آب سنگین (دومین ماده استراتژیک هسته‌ای) و حرکت به سمت تولید سوخت نیروگاه بوشهر گرفته تا ساخت انواع ماشین‌ها و قطعات پیشرفته و صفحه سوخت، فرآوری زیرکونیوم، ساخت راکتور بدون کمک خارجی، تولید اکسیژن ۱۸ و ترکیبات ایزوتوپی و... تنها بخشی از افتخارات فرزندان دانشمند ملت ایران است.

‏چهارم: تنها بخشی از کاربرد این صنعت و پیشرفت‌های مذکور در حوزه نیروگاهی است. این صنعت به عنوان یک صنعت مادر ضمن فعال‌سازی و استفاده از ظرفیت صدها شرکت داخلی، در حوزه درمانی و پزشکی (تشخیص سرطان و...) و تولید تجهیزات پزشکی، مخابرات، شناسایی گسل‌ها،‏استخراج نفت، آب، ساخت زره‌های پیشرفته و... کاربرد دارد لذا تعطیلی آن خیانت به امروز و آینده ایران است.

‏پنجم: پیشرفت، امنیت‌زا و اقتدارآفرین است کما اینکه تصمیم و اقدامات ماه‌های اخیر مبنی بر بازگشت به روزهای خوب هسته‌ای، دشمن را وادار به عقب‌نشینی و دادن امتیاز کرده است.

‏ششم: چهره‌های مصمم محققان هسته‌ای نوید آینده‌ای درخشان می‌دهد.ضمن تشکر فراوان از متخصصان و دانشمندان و دست‌اندرکاران صنعت هسته‌ای کشور، کماکان بر اجرای قانون راهبردی مجلس نظارت و البته زین پس برای غنی‌سازی بالای ۵۰ درصد مطالبه خواهیم کرد.

‏هفتم: در اقدامی ستودنی، هر آبشار (زنجیره) سانتریفیوژ به نام یک شهید نامگذاری شده بود. شادی ارواح مطهر شهدا صلوات.

281255