وزیر آموزش و پرورش در اجلاس سراسری نماز دانش آموزی در یزد:

نماز زیباترین شکل پیوند خالق و مخلوق است

وزیر آموزش و پرورش نماز را شاهکار خلقت و زیباترین شکل پیوند خالق و مخلوق دانست و آن را لازمه داشتن فرهنگ و تمدن غنی تر و انسان و شایسته تر خواند.
تصویر نماز زیباترین شکل پیوند خالق و مخلوق است

به گزارش پرسون از یزد، محسن حاجی میرزایی در ادامه سفر خود به دارالعباده با حضور در اختتامیه بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز یکی از واقعیت های قابل مشاهده در جامعه بشری را تفاوت بین فرهنگ‌ها دانست و اظهار کرد: همه داشته‌های انسانها محصول نظام یادگیری است و هر کس به اندازه توان خود از منابع می‌آموزد.

وی با اشاره به نقش یادگیری در توسعه اجتماعی افزود: انسانها با یادگیری آگاه می‌شوند و این امر به مدد معلم که اولین آنها خداوند متعال است محقق می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش نماز را شاهکار خلقت و زیباترین شکل پیوند خالق و مخلوق عنوان کرد و گفت: نماز ماموریت و همه دیانت ماست که باید به عنوان مسئولان تعلیم و تربیت به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه وظیفه معلمان در نظام تعلیم و تربیت را حائز اهمیت دانست و گفت: ما نباید از مسئولیت خود غافل شویم و برای این که بتوانیم وظیفه خود را به نحوه احسنت انجام دهیم باید اهل ذکر باشیم.

حاجی میرزایی نماز را یکی از مهمترین ابزارهای هدایت بشریت به سمت تعالی عنوان و تصریح کرد: حقیقت نماز در ذکر خداست و یاد خداوند متعال تضمین کننده دوری از گناه است.

وی در پایان ذکر را یکی از موثرترین راهکارهای تقویت یادگیری دانست و بیان کرد: حقیقت پیشرفت جامعه اسلامی نماز است و این مهم به عنوان معراج مومن و اوج گرفتن تمام قابلیت انسان‌های مومن است.

انتهای پیام/

280621