صفحه اصلی استان‌ها

سرویس اخبار استانها به تمام رویدادها در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و ورزشی و... در 31 استان کشور با نگاهی دقیق می پردازد.

مهمترین اخبار

سلسله جشن های ویژه تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان برتر و ممتاز خانواده بزرگ ذوب‌آهن اصفهان با حضور مسئولین شرکت، تعدادی از دانش پژوهان برتر و خانواده های آن ها دهم تیر ماه در تالار مخابرات استان اصفهان آغاز شد.

این روزها «خانه لرزاده» که میان ساختمان‌های بلند محصور شده، در بلاتکلیفی به سر می‌برد و معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظارش است. از ابتدای سال درهای این موزه را بدون اطلاع‌رسانی به روی مردم بسته‌اند و شهرداری که مالک آن است، بی‌سر و صدا به باسازی آن پرداخته و تا کنون نیز پاسخگوی وضعیت خانه لرزاده نبوده است.

در جریان سفر رییس جمهوری به چهارمحال و بختیاری صورت گرفت؛

تقدیر از اقدامات بانک مسکن برای کمک به قشر آسیب‌پذیر

بانک مسکن طی اقداماتی جداگانه به میزبانی از مدیران اداره کل راه و شهرسازی اســتان؛ برپایی دو میز خدمت در اداره کل راه و شهرســازی و اداره کل اقتصاد و دارایی و همچنین دیدارهای جداگانه با مسوولان وزارت راه و شهرسازی و وزارت امور اقتصادی و دارایی پرداخت.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران از وجود ۱۶ هزار شهید ترور در کشور خبر داد و گفت: همچنین بیش از ۲۷۰‌ هزار ‌پرونده فرهنگی از شهدا به یادگار مانده که باید ترویج شود.

در واکنش به اظهارات استاندار خراسان شمالی:

حالا به او رو نمی دهید؟

«به این زن ها رو بدی کل کشور را تصرف می کنن!…» سخنان چند روز پیش استاندار خراسان شمالی در حاشیه یک مراسم بود که قبل از سخنرانی رسمی شان در جمع ۷۰ درصدی بانوان از چشم و گوش خبرنگاران پنهان نماند. این گفتمان زن ستیز در فضای مجازی و رسانه ها منتشر و موجب واکنش افکار عمومی به ویژه بانوان شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تحارت فارس اعلام کرد:

بهره برداری از واحد صنعتی در شیراز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: به مناسبت دهه تولید و تجارت شرکت تخصصی چسب و رزین پریسا زرین مجتمع شیمیایی آبنوس در شهرک صنعتی شیراز به بهره برداری رسید.

معاون امور بین الملل دانشگاه امام خمینی و سرپرست کل جشنواره فرهنگ ملل خبرداد:

جشنواره بین المللی فرهنگ ملل در قزوین برگزار می شود

معاون امور بین الملل دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین و سرپرست کل جشنواره فرهنگ ملل در نشست خبری گفت: جشنواره بین المللی فرهنگ ملل از ۱۸ تا ۲۰ تیرماه به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار می‌شود.

شهرستان سقز در شمال استان کردستان و در نقاط کوهستانی واقع شده است که به دلیل زمستان های بسیار سردش ، یکی از سردترین نقاط شهری ایران است.

زمین لرزه‌ای به بزرگی چهار و یک دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روز دوشنبه حوالی شهر قصرشیرین از توابع استان کرمانشاه را لرزاند.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: با هدف مردمی‌سازی یارانه‌ها نصب کارت خوان‌های جدید را در نانوایی‌های سه شهرستان آزادشهر، علی آباد کتول و گرگان آغاز کرده ایم و قرار است تا پایان خرداد تمام نانوایی استان به این دستگاه‌ها مجهز شوند.

دود سیاهی که در تصویر مشاهده می کنید، حاصل از سوزاندن روزانه ۸ هزار تن آلاینده مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکا است؛ دودی که نه تنها بسیاری از شهرهای شرق مازندران را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه به آسمان پناهگاه حیات وحش و ذخیره گاه زیست کره میانکاله نیز وارد می شود و در بسیاری از شهرهای شرق استان مازندران می توان به راحتی آن را مشاهده کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی خبر داد:

احداث شهرک صنعتی شماره چهار برای اراک در دستور کار

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی در برنامه زنده در مسیر پیشرفت گفت: پیشنهاد ساخت و طراحی شهرک صنعتی شماره چهار در سال حمایت از شرکت های دانش بنیان برای شهر اراک در دستور کار قرار دارد و در سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی برای تصویب به هیات دولت ارائه خواهد شد


مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی، «ترکیدن لاستیک هواپیما» را به عنوان عامل بازگشت و فرود اضطراری پرواز امشب مشهد - یزد در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد اعلام کرد و گفت: همه مسافران در سلامت کامل هستند.