صفحه اصلی استان‌ها

سرویس اخبار استانها به تمام رویدادها در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و ورزشی و... در 31 استان کشور با نگاهی دقیق می پردازد.

مدیرعامل هلال احمر استان کرمان از اعزام دو تیم ارزیاب به یزدانشهر خبر داد و گفت: طبق بررسی‌های انجام شده تاکنون کشته نداشته ایم و احتمالاً خسارت‌ها در حد مادی است اما بررسی‌ها در این زمینه ادامه دارد.

مهمترین اخبار

مدیر پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

58 درصد دانش‌آموزان آذربایجان شرقی واکسینه شدند/ آغاز تزریق واکسن پاستوکووک

مدیر پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از واکسیناسیون ۵۸ درصدی دانش آموزان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ ساله می‌توانند واکسن پاستوکووک را در کنار سینوفارم دریافت کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی:

حمایت کامل وزارت کشور از شهرهای کمتر توسعه‌یافته

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی با اشاره به این‌که شهرهای کمتر توسعه یافته و نوپا در جهت رفاه و حال شهروندان مورد حمایت کامل وزارت کشور قرار می گیرد، اظهار داشت: اولویت اصلی نظام محرومیت زدایی و حمایت از مناطق محروم بوده و در سطح شهرستان مهاباد نیز این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

امام جمعه اردبیل با بیان این‌که مرزبانان دور از چشمان مردم به فکر تأمین امنیت و آرامش مردم هستند، اظهار داشت:  انتظار داریم برای ارتقای تجهیزات مرزبانی و کنترل دقیق مرز‌های استان برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر اقدامات لازم انجام یابد که در این زمینه انسداد مرزی و جلوگیری از ترددهای غیرمجاز زمینه اعتبار مرزبانی را نیز تقویت می‌کند.

رئیس دادگستری اصفهان گفت: متهم پرونده تیراندازی در اصفهان به سرعت بازداشت و در تحقیقات صورت گرفته اعتیاد این فرد به مواد مخدر صنعتی تأیید شد.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام با بیان اینکه نزدیک به ۶۰ درصد سبد انرژی این استان از طریق گاز طبیعی تاُمین می‌شود، گفت: با ورود و تزریق گاز به شبکه توزیع شهر پهله در شهرستان دهلران، هم اکنون ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۹۷ درصد روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و با اتمام پروژه‌های در دست اجرا در شرکت گاز استان تا پایان سال جاری، جمعیت خانوار بهره‌مند روستایی استان به ۹۸ درصد خواهد رسید.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر اظهار داشت: از مهرماه سال قبل تاکنون یک‌هزار و 200 میلیارد تومان کالای قاچاق در مرز دریایی خلیج‌فارس و سواحل استان بوشهر کشف و در این راستا 353 فروند شناور حامل کالای قاچاق توقیف شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شهرداری یک مجموعه محلی، مردمی و خودکفا محسوب می‌شود، عنوان کرد: شهرداری‌ها حدود ۱۰۰ منبع برای درآمدزایی دارند، شهرداری برای اینکه بتواند در شهر خدمات ارائه دهد، باید بتواند درآمدزایی کند و این درآمدها را برای امورات شهری هزینه کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نیروی انتظامی دژ مستحکم مردم است

نیروهای مسلح کشورهای مختلف برای سرکوب ملت‌های خود مأموریت دارند اما نیروهای مسلح و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به تعبیر حضرت علی علیه اسلام مصداق «فالجنود باذن الله حصون الرّعیّة» و دژ مستحکم مردم هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، افزایش میزان ضایعات به‌ویژه در محصولات کشاورزی را در حقیقت تضییع آب‌های زیرزمینی و قابل شرب می‌داند و می‌گوید: اصلاح الگوی کشت در این راستا و تولید با فناوری‌های نوین و استفاده از محصولات کم آب باید به‌طور ویژه در دستور کار قرار گیرد و برای آن برنامه‌ریزی کرد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی:

527 کیسه کود شیمیایی قاچاق در سطح استان کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی از کشف ۲۶ تن و ۳۵۰ کیلوگرم کود شیمیایی قاچاق در سطح استان خبر داد و گفت: در روند رسیدگی به این پرونده ۴ متهم دستگیر که در نهایت بعد از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به تعزیرات حکومتی استان معرفی شدند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان:

توسعه موقوفات می‌تواند بسیاری از نیازهای جامعه را برطرف کند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان گفت: توسعه موقوفات می‌تواند بسیاری از نیازهای جامعه را برطرف کند، اما مسئولان در مورد جایگاه وقف سکوت کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان خبر داد:

بازگشت ۱۰ واحد راکد صنعتی به چرخه تولید

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان از احیا و بازگشت ۱۰ واحد راکد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ به مدار تولید خبر داد

میر با اشاره به این‌که بازگشایی مرز سیستان به روش کوله‌بری فرصت اشتغال بیش از 2000 سیستانی را به صورت مستقیم فراهم می‌کند، افزود: در طرح کوله‌بری ساکنین مرز سیستان تا شعاع 50 کیلومتری می‌توانند مانند غرب کشور از امتیازات دیده شده در قانون استفاده کنند؛ به این صورت که ابتدا یک نفر به صورت تجمیعی کالاهای خاصی را که تنها با رویه کوله‌بری اجازه ورود دارند، از مرز سیستان بدون اخذ عوارض وارد می‌کند و سپس علاوه بر این‌که در مرز این کالاها از طریق کارت‌های مرزنشینی به صورت جزئی وارد کشور می‌شود و هر خانواده چهار نفره مرزنشین روستایی می‌تواند در ماه 2.5 میلیون تومان با کارت خود از این راه کسب درآمد کند.

وزیر نیرو گفت: یکی از رویکرد‌های مهم در این دوره انتقال آب فلات مرکزی و استان‌هایی است که فاقد آب مطمئن به‌ویژه بخش صنعت و شرب هستند. یکی از این راهکارها تامین این آب از دریای خلیج فارس است.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان این‌که دستگاه قضا و نیروی انتظامی برای تأمین امنیت در جامعه بیشترین مناسبات کاری را با هم دارند و در این زمینه همکاری و هم افزایی خوبی بین این دو مجموعه قرار دارد، اظهار داشت: این تعامل، همکاری و هم افزایی موجب ارتقای امنیت و افزایش احساس امنیت در سطح جامعه شود.

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی، در پیامی اقدام تروریستی و جنایتکارانه مسجد سیدآباد، استان قندوز افغانستان را تسلیت گفت و تأکید کرد: این اقدام کینه توزانه، باعث غم و اندوه نه تنها مسلمانان، بلکه هر انسان آزاده‌ای گردید.

شناس امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان این‌که از ۴۲۰ هزار تن محصولات سر درختی باغات استان، ۳۰ هزار تن انواع محصولات خشکباری از سرجمع باغات استان بدست آمده است، اظهار داشت: متأسفانه در حال حاضر هیچ واحدی در خصوص تولید محصولات خشکباری فعالیت ندارد و تمامی فرایند فراوری این محصول به همان روش سنتی انجام می‌گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پاوه اظهار داشت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات و سفرهای تفریحی از سوی مردم در شهرستان پاوه نادیده گرفته می‌شود و با توجه به قدرت سرایت بالا ویروس کرونا روزانه افراد بیشتری به این ویروس مبتلا می‌شوند.

رئیس منابع آب کهگیلویه، چرام و لنده از کاهش ذخایر و منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی در دشت‌های شهرستان‌های کهگیلویه، چرام و لنده خبر داد و گفت: رعایت الگوی کشت و میزان برداشت از منابع آبی و مصرف بهینه آب ضروری است و کشاورزان از کاشت محصولات پر آب بر اجتناب کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان این‌که عدم اختصاص اعتبارات کافی باعث بروز مشکلات در اجرای طرح‌های جوانان می‌شود، اظهار داشت: اختصاص منابع بیشتر به حوزه جوانان می‌تواند آسیب‌هایی که آنها را تهدید می‌کند را کاهش دهد.

معاون استاندار لرستان گفت: طبق شواهد و مدارک موجود در دادستانی ویدیو فوق مربوط به تیرماه سال ۱۳۹۹ در یکی از مراکز نگهداری سالمندان بوده که در همان وقت با دستور دادستان بروجرد رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفته است. شخص خاطی بازداشت و طبق حکم صادره مورخ ۲۰ فروردین در شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری بروجرد از محل کار اخراج و به ۲۴ ضربه شلاق محکوم شد.

سرپرست شرکت گاز مازندران خبر داد:

510 خانوار روستایی از نعمت گاز بهره‌مند شدند

سرپرست شرکت گاز مازندران از به ۱۱ روستا در بخش چهاردانگه ساری و یک روستا در بخش هزارجریب شهرستان نکا خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری و ۹۵ درصد جمعیت روستایی مازندران از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی:

در حوزه صادرات سنگ باید عقب ماندگی‌ها جبران شود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به دلیل عدم توجه به زیرساخت صادرات در دولت قبل کشورهای اطراف در حال جلو زدن از ایران هستند که این‌ عقب ماندگی باید جبران شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط شوراهای حل اختلاف استان برای ایجاد صلح و سازش و اخذ رضایت از شاکیان، گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری در نتیجه این اقدامات و پیگیری‌ها، مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان آزاد شدند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اعلام آغاز اجرای طرح پزشک خانواده شهری برای بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی در استان گفت: پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع سبب دسترسی این بیمه شدگان به خدمات در بخش خصوصی می شود‌.

‍ در دیدار نماینده یزد با وزیر میراث فرهنگی بررسی شد؛

راهکارهای شروع دوباره سفرهای گردشگری یزد

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: شروع دوباره سفرهای گردشگری با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی موضوع مهمی است که در دیدار با آقای ضرغامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.