رئیس مرکز تحقیقات آسم و آلرژی؛

ماسک زدن برای چه افرادی مضر است؟

رئیس مرکز تحقیقات آسم و آلرژی، گفت: استفاده از ماسک فقط برای کودکان کمتر از دو سال و بیمارانی که اختلال تنفسی شدید دارند، توصیه نمی شود.
چند روز پیش، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از صدور مجوز برای شکار تعدادی حیوان سخن گفت و ظاهرا مراد ایشان از «حیوان» چارپایانی مانند کل، قوچ و آهوی نر و پیر است: «حیوانات نر که بالای 9 سال عمر دارند، می‌توانند شکار شوند، زیرا عمر مفید هر حیوان 10 تا 11 سال است».
خیلی وقت‌ها ما تصور می‌کنیم که برای رسیدن به موفقیت‌های «بزرگ» در زندگی، حتما تغییرات «بزرگ» در خودمان ایجاد کنیم و کارهای عجیب غریبی کنیم. در صورتی که که گاهی جمع جبری تغییرات کوچک هم می‌تواند زندگی ما را متحول کند. در این پست با هم مرور می‌کنیم که عادت‌های کوچک یا خرده‌عادت‌ها چه تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد کنند.
هفته گذشته مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا خبر از آغاز پروژه تولید اولین خودروی شاسی بلند آفرودی کشور با نشان ایرانی داد و اعلام کرد که در راستای تداوم بخشی به برنامه‌های تحول گرایانه گروه خودروسازی سایپا، قرار است که محصول جدید گروه خودروسازی سایپا سال آینده به تولید انبوه رسیده و در دسترس مشتریان قرار گیرد.
به گفته سازمان حفاظت از محیط زیست ایالت میسوری این لانه به یک عنکبوت انبار تعلق دارد که در اواخر تابستان و پاییز تار می تند. این لانه که به اندازه یک انسان است بین دو درخت تنیده شده است. در ایالت میسوری لانه عنکبوتی به بزرگی یک انسان میان دو درخت تنیده شده است. این لانه که به اندازه یک انسان است بین دو درخت تنیده شده است.
زوجی قرار است به خانه بخت بروند و وام ازدواجشان را هم گرفته اند. فکر می‌کنید برای تامین وسایل اولیه زندگیشان این وام کافی است یا نه؟
رنگ چشمان اعضای یک قبیله در منطقه سوالوسی در جنوب شرقی اندونزی بسیاری را شگفت زده کرده است.یک جهش ژنتیکی باعث شده اعضای این قبیله چشمانی به رنگ آبی متالیک پیدا کنند، رنگ چشمی که در اندونزی بی‌نهایت کمیاب است. مردم این کشور بیشتر مو و چشم سیاه دارند.
کیوی که به انگور چینی نیز معروف است میوه‌ای تخم مرغی شکل با پوستی قهوه‌ای رنگ و شبیه به موکت می‌باشد که از خواص بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.
امروز، همزمان با ده ساله شدن برنامه محبوب اینستاگرام، تیم اینستاگرام از قابلیت‌ مقابله با اذیت‌ و آزارهای اینترنتی در این برنامه رونمایی کردند همچنین اینستاگرام تمامی استوری‌های منتشر شده در سه سال اخیر را به صورت تقویم و بر روی نقشه به کاربران نشان می‌دهد.
محققان با بررسی چگونگی آلوده شدن سلول‌های حیوانی پستانداران به ویروس "SARS-CoV-۲" و میزان حساس بودن آنها به این ویروس، ۲۶ پستاندار را که بیشتر با انسان در تماس هستند، شناسایی کردند.