221186

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پرسون:

دولت دوازدهم به پیشنهادات مجلس برای رسیدگی به اقشار مردم، برچسب سیاسی می زند

تصویر دولت دوازدهم به پیشنهادات مجلس برای رسیدگی به اقشار مردم، برچسب سیاسی می زند
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت دوازدهم به پیشنهادات بهارستان نشینان برای رسیدگی به اقشار مردم، برچسب سیاسی می زند و به جای همکاری و تعامل بیش از پیش با نمایندگان مردم در مجلس، از عناوینی همچون اعانه و... استفاده می کند.

به گزارش پرسون از یزد، «محمد رضا دشتی اردکانی» در گفت و گو با پرسون، با اشاره به طرح تامین کالاهای اساسی، گفت: این طرح از ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم به صورت تخصصی و به صورت مداوم در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مورد بحث های گوناگون قرار گرفت و در جریان بررسی این موضوع حائز اهمیت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون مربوطه نیز حضور داشتند.

وی با بیان اینکه ابهامات دولت در خصوص منابع مالی مورد نیاز این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه رفع شد، اظهار داشت: با وجود رایزنی های صورت گرفته و اعلام مساعدت از سوی دولت در جلسات کمیسیون، نماینده دولت که پیش از این با طرح موافقت کرده بود در صحن علنی مجلس؛ مخالفت دولت با این طرح معیشتی را اعلام کرد که تعجب برانگیز بود.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پس از تصویب این طرح در صحن علنی خانه ملت که در حدود ۶۰ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد؛ شورای نگهبان ایراداتی را نسبت به آن وارد کرد که در جلسه اخیر مجلس، این ایرادات رفع و مورد تصویب نمایندگان مجلس قرار گرفت و پس از آن نیز شورای نگهبان، این طرح را که یکی از مهم ترین طرح های معیشتی مجلس یازدهم محسوب می شود تایید کرد.

وی با اشاره به تخریب های مختلف مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه دولت در مقابل این طرح سنگ اندازی ها و مخالفت هایی را ابراز کرد در صورتی که این طرح جهت کاهش فشارهای اقتصادی بر اقشار آسیب پذیر کشورمان به ویژه در وضعیت اقتصادی و معیشتی فعلی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، تصریح کرد: دولت در مقابل طرح معیشتی مجلس به بهانه تنگناهای بودجه ای مقاومت کرد اما رئیس جمهور چند روز بعد؛ اجرای طرحی را شبیه به این طرح اعلام کرد که این مورد نشان دهنده عدم وجود مشکل در تامین منابع مالی طرح مجلس و در واقع مغالطه دولت مردان است.

وی، اذعان کرد: منابع طرح اعلام شده اخیر دولت باید حتما در بودجه لحاظ شده باشد و در صورتی که لحاظ نشده باشد، بایستی در مجلس شورای اسلامی مورد تصویب نمایندگان قرار گیرد.

دشتی اردکانی با بیان اینکه طرح مجلس گستردگی بیشتری برای کمک به دهک های پایین جامعه داشت، گفت: دولتی ها به بهانه فقدان بودجه کافی با طرح معیشتی مجلس مخالفت کردند اما ناگهان به منبعی دست یافتند که با آن می توانند به یک سوم جامعه کمک بلاعوض دهند؛ باید از رئیس جمهور سوال کرد که یک شبه منبع تامین مالی این طرح از کجا پیدا شد که تا چند روز قبل از آن، منبعی برای طرح معیشتی مجلس وجود نداشت!

وی ضمن ابراز تاسف از اینکه دولت دوازدهم به پیشنهادات بهارستان نشینان برای رسیدگی به اقشار مردم، برچسب سیاسی می زند و به جای همکاری و تعامل بیش از پیش با نمایندگان مردم در مجلس، از عناوینی همچون اعانه و... استفاده می کند، ادامه داد: منبع دیده شده برای طرح تامین کالاهای اساسی؛ از جیب مردم برداشته نخواهد شد چراکه منبع آن دارائی هایی است که دولت می‌فروشد و ما نمایندگان مجلس اطلاع داریم که دولت می تواند منابع طرح را تامین کند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در پایان، اظهار داشت: از ابزارهای نظارتی خود جهت پویاسازی دولت استفاده می کنیم و اگر دولت به معنای حقیقی کلمه به دنبال کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم است، نهایت همکاری با دولت را به عمل خواهیم آورد.

انتهای پیام/

حیران_ استان یزد

| 221186